Η Μαρία Σάκκαρη έκανε “περίπατο” κόντρα στην Αράντσα Ρους!

Με μια εξαιρετική και απολαυστική εμφάνιση, η Μαρία Σάκκαρη δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλο της από την Ολλανδία, Αράντσα Ρους, κάνοντας το παιχνίδι “περίπατο” μέσα σε 45 λεπτά.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια επικράτησε με 6-1, 6-1 και πέρασε στο δεύτερο γύρο του Wimbledon.

Η Μαρία Σάκκαρη βρήκε πολύ γρήγορα ρυθμό στο ματς, έφτασε στο break κάνοντας το 2-1 και πήρε προβάδισμα νίκης, κάνοντας απανωτούς άσους.

Χωρίς να απειληθεί και να ιδρώσει, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια συνέχισε ακάθεκτη στο πρώτο σετ, “έσπασε” άλλες δυο φορές το σερβίς της αντιπάλου της κι έφτασε μέσα σε 21 λεπτά στο 6-1.

Χωρίς να ρίξει την απόδοση της, η Σάκκαρη συνέχισε εντυπωσιακά και στο δεύτερο σετ, φτάνοντας και πάλι σε break.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έχασε τελικά ένα game (5-1) για να πάρει το ματς με δικό της σερβίς (6-1).