14η Αγωνιστική - Αποτελέσματα, στιγμιότυπα & βαθμολογία

Ο Ολυμπιακός δείχνει πάλι να ξεφεύγει σιγά-σιγά και οι ανταγωνιστές του δεν δείχνουν ικανοί να τον κυνηγήσουν ο καθένας για τους δικούς του λόγους, με εξαίρεση βέβαια τον Άρη, που φέτος κάνει μια ξέφρενη πορεία παίζοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό ποδόσφαιρο.

Ο  χρόνος θα δείξει αν και ποιανού οι κόποι θα δικαιωθούν στο τέλος της τρέχουσας σεζόν.

ΟΣΦΠ-ΑΕΚ  3-0

Ποδαρικό με το δεξί για τον Ολυμπιακό που αν και πιο δύσκολα από ότι δείχνει το σκορ κέρδισε την ΑΕΚ, που έδειξε για μια ακόμη φορά ότι η άμυνα είναι το αδύνατο σημείο της.

Στον αντίποδα, η ομάδα του Πειραιά έδειξε πιο έτοιμη και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε σκοράροντας 3 φορές στο ντέρμπι παίρνοντας δικαίως τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ  1-1

Τελικά, ο ΠΑΟΚ έκανε στο 96ο λεπτό ότι δεν μπόρεσε να κάνει παρά τις χαμένες ευκαιρίες που είχε σε όλο τον αγώνα δίνοντας ελπίδες στην γηπεδούχο την εντύπωση ότι μπορεί να φύγει με κάτι καλύτερο απ’ το γήπεδο με την λήξη του αγώνα, αφού πρώτα είχε ανοίξει το σκορ με τον Πινακά στο 70ό λεπτό.

Βέβαια λίγο πριν την ισοφάριση η ΑΕΛ φωνάζει για παρεμπόδιση παίκτη της να μπει στο γήπεδο από ανθρώπους του πάγκου του ΠΑΟΚ.

Πας Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης  1-3

Μεγάλη νίκη πήρε ο Απόλλων Σμύρνης στα Ιωάννινα, επικρατώντας με 3-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα των Ιωαννίνων προηγήθηκε στο 7’ με αυτογκόλ του Λισγάρα και κυριάρχησε απόλυτα στο πρώτο μέρος, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το παιχνίδι στο 43′ με το πέναλτι του Φατιόν, στο 72′ με τον Ιωαννίδη και στο 83′ με τον Τσιλούλη. Μια κακή παρένθεση ή τος βάθος του πάγκου κάνει την διαφορά;

Παναιτώλικός-ΟΦΗ 2-1

Ο αγώνας του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ έληξε με ανατροπή του γηπεδούχου και μάλιστα μέσα σε 4 λεπτά, αφού η καλύτερη ομάδα κατά τη διάρκεια του ματς τελικά έχασε.

Το παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League έληξε 2-1 υπέρ του Παναιτωλικού, με γκολ στο 83’ και στο 85’! Απο την άλλη πλευρά ο Παναιτωλικός νιώθει ότι κάτι του χρώσταγε το κάρμα του μιας και ουκ ολίγες φορές άξιζε κάτι που δεν είχε πάρει σε κάποιους άλλους αγώνες.

ΠΑΟ- Αστέρας Τρίπολης 0-0

“Είχαμε δυσκολίες με τραυματισμούς και τον κορωνοϊό. Όμως αυτή είναι η ζωή. Πρέπει να δείξουμε πόσο δυνατοί είμαστε, δεν κατηγορώ κανέναν για την προσπάθεια, αλλά δεν ήταν αρκετό. Είχαν περισσότερες ευκαιρίες, ήταν πιο επικίνδυνοι από εμάς. Τι να πω; Δεν ήταν αρκετό”.

Tα είπε όλα χωρίς να πει πολλά λόγια ο Σενκενφέλντ για την εικόνα του Παναθηναϊκού στην λευκή ισοπαλία που παραχώρησε στο γήπεδό του απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης που στάθηκε καλά απέναντι σε μια ομάδα που δεν θυμίζει σε τίποτα την ομάδα του τριφυλλιού των προηγούμενων χρόνων.

Οι αγώνες  Βόλος -Ατρόμητος και Λαμία -Άρης  διεξάγονται αύριο 04.01.21, 16:15 και 18:30 αντίστοιχα