Ανακοίνωση της Σχολικής Επιτροπής του 1ου Γυμνασίου Μονάχου με την οποία εγκαλεί τον Πρόεδρο της Σ.Ε.Σ.Ε. (Συντονιστικής Επιτροπής Σχολικών Επιτροπών) για αθέμιτες πρακτικές!
Πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Ε.Ι.Δ.Σ. Μονάχου «Πυθαγόρας» σε αποκριατικο πάρτυ, την Παρασκευή 24.02.2017 και ώρα 17.30, στο Bürgerhaus Karlsfeld, Allacherstr. 1,
Ο Σύλλογος Ποντίων Μονάχου εξέδωσε την ακόλουθη έκτακτη ανακοίνωση: Αγαπητές συμπατριώτισσες αγαπητοί συμπατριώτες, Χρόνια Πολλά! Χριστός Ανέστη! Ο Σύλλογος Ποντίων Μονάχου διοργανώνει στις 14.05.2016 πορεία