![Μήνυμα του Νίκου Δένδια για τη γιορτή του Αγίου Γεωργίου γιορτή του Αγίου Γεωργίου](https://www.gr-news.de/wp-content/uploads/grn-dendias-4-678x381.jpg)
Ο υπουργός Εξωτερικών, Νίκος Δένδιας, ευχήθηκε χρόνια πολλά σε εορτάζουσες και εορτάζοντες με μήνυμα, που ανάρτησε στο λογαριασμό του στο twitter, για τη γιορτή του Αγίου Γεωργίου, ο οποίος είναι πολιούχος του ελληνικού στρατού και του πεζικού.
Όπως ανέφερε ο κ. Δένδιας:
Χρόνια πολλά στη Γεωργία και τον Γιώργο, που εορτάζουν σήμερα την ονομαστική τους εορτή! Χρόνια πολλά επίσης στον Ελληνικό Στρατό και το Πεζικό, προστάτης των οποίων είναι ο Άγιος Γεώργιος.
Ίσως δεν το ξέρετε, Γιώργος είναι το δεύτερό μου όνομα, είναι το όνομα της μάνας μου. Είναι ένας Άγιος ο οποίος υπήρχε πάντοτε μέσα στο σπίτι μας.